Burhan Oralay
 
Sosyal Faaliyetlerim / Müzik / Kültür ve Sanat Dizisi 1


Kültür ve Sanat Dizisi 1

BAĞLAMADA TEZENE TAVIRLARI

Bu kaset, adından da anlaşılacağı üzere Türk Kültürüne bir katkı amacıyla yapılmıştır. Gösteri ve gösterişten uzak, kültürümüzü yalın ama sanatlı haliyle yansıtmaktadır.

Türünün üç örneğinden birincisidir. Hiçbir ticari amaç güdülmemiş, tezene tavırları en üst düzeyde ve kalitede sergilenmiştir. Sözlü Türkülerde, sesler de tezeneler ile doğru orantılı olarak tavırlara en üst düzeyde özen göstermiştir.

Bu kasette yer alan dört kardeşimiz, Coşkun ağabeyin en önemli öğrencilerindendir. Sanırım bu kaset, onların TRT Kurumu dışındaki ilk stüdyo çalışmalarıdır. Bu yapıttaki tek burukluğum, yer alanlar kadar büyük erdem sahibi, kabak kemanenin gelişmesinin ilk adımı İhsan Mendeş kardeşimizin kabak kemanesinin sesinden mahrum oluşumuzdur.

1988 senesinde Ümit Eroğlu'nun Ankara'daki 8 kanallı stüdyosunda yapılan bir çalışma olup, yapımcılığı ÖRALAY LTD. ŞTİ. tarafından üstlenilmiştir.

Bilahare Kalan Müzik tarafından kaset ve C.D. olarak Türk Halk Müziği severleri ve meraklılarına arz edilmiştir. Kaset ve C.D. kapaklarına buradan ulaşabilirsiniz.

Türk Halk Müziğinin en önemli anıtlarından, büyük kişilik Coşkun ağabeyime, ülkemizde yaşayan en büyük kadın ses Bircan'a, yaşayan en büyük halk müziği erkek sesi Sümer'e, halen bağlamada tezene tavırlarını en üst düzeyde bilen ve icra edebilen iki tezene Okan Murat ve Mehmet kardeşlerime, kasetin basılıp çoğaltılmasında çok büyük emek ve yardımlarını esirgemeyen, yine Coşkun ağabeyin önemli öğrencilerinden, çok mütevazi ve hassas kişiliğiyle dünyanın en efendi insanlarından Fatih Kısaparmak kardeşimize teşekkürlerimle.

Kaset İçeriğini Görmek ve Müzikleri Dinlemek İstiyorsanız Lütfen Tıklayınız.

 
 
Designed by Hasan ÇELİKYÜREK
Yayım : 03.06.2012 Güncelleme : 18.05.2013
Site İçeriğinin İzinsiz Alınması Kopyalanması Yasaktır. © - 2005