Burhan Oralay
 
Sosyal Faaliyetlerim / Müzik / Kültür ve Sanat Dizisi 3


Kültür ve Sanat Dizisi 3

BAĞLAMADA YÖRESEL TAVIRLAR, DÜZENLER ve BAĞLAMANIN ÇOK SESLİ KULLANIMI

Bu kaset, adından da anlaşılacağı üzere Türk Kültürüne bir katkı amacıyla yapılmıştır. Gösteri ve gösterişten uzak, kültürümüzü yalın ama sanatlı haliyle yansıtmaktadır.

Türünün üç örneğinden üçüncüsüdür. Hiçbir ticari amaç güdülmemiş, tezene tavırları en üst düzeyde ve kalitede sergilenmiştir. Sözlü Türkülerde, sesler de tezeneler ile doğru orantılı olarak tavırlara en üst düzeyde özen göstermiştir. Ayrıca Türk Halk Müziği sazı olan bağlamalarla yabancı ve çok sesli müzik icrasından da örnekler verilmiştir. Bu kasette yer alan sanatçıların hepsi, sunucumuz dahil, Coşkun ağabeyin önemli öğrencilerindendirler.

Bütünüyle Coşkun ağabey tarafından hazırlanıp, 19.05.1990 tarihinde Ankara'da Gazi Üniversitesi'nde sahneye konulan konserin ikinci bölüm kaydı olup, kayıt ve kaset yapımcılığı ÖRALAY A.Ş. tarafından üstlenilmiştir.

Türk Halk Müziğinin en önemli anıtlarından, büyük kişilik Coşkun ağabeyime, ülkemizde yaşayan en büyük kadın ses ve müthiş sağlam saz Bircan'a, yaşayan en büyük halk müziği erkek sesi Sümer'e, halen bağlamada tezene tavırlarını en üst düzeyde bilen ve icra edebilen bir kaç tezeneden biri olan Okan Murat kardeşime, su gibi akıcı sesi ve diksiyonuyla konser kalitesine büyük katkısı olan sunucumuz İnci Gürbüzatik'e, kendilerini bağlama icrasında kanıtlamış ve halen ülkemizin üst düzey kurumları ile üst düzey konserlerde yorumlarını sergileyen sazlarımız Erkan Şölen, Savaş Ekici, Ayhan Tuzcu, Hakan Kutlu, Ferhat Durmuş ile koristlerimiz Güngör Şakar, Uğur Lök, Yusuf Gül, Yılmaz İçen, Gökhan Temur, Hasan Eroğlu ile kayıt, montaj ve kaset mastarını hazırlayan elektronik dehası Hamdi Tavşan kardeşime teşekkürlerimle.

Kaset İçeriğini Görmek ve Müzikleri Dinlemek İstiyorsanız Lütfen Tıklayınız.

 
 
Designed by Hasan ÇELİKYÜREK
Yayım : 03.06.2012 Güncelleme : 18.05.2013
Site İçeriğinin İzinsiz Alınması Kopyalanması Yasaktır. © - 2005