Burhan Oralay
 
Sitenin Amacı

Öncelikle belirtmeliyim ki bu site öznel (subjektif) dir.

İçeriğindeki her şey yalnızca benim sorumluluğumdadır.

Türk Halk Müziği bölümünde ve benzeri diğer bölümlerde yayımlanan her şey de öznel olduğundan, gümrük dışındaki genel bilgilerin doğruluklarına ilişkin iddiam yoktur. Gümrüğe ilişkin her lafımın, her kelimemin sonuna kadar arkasındayımdır.

BU SİTE İLGİLENENLERE BENİ YETERİNCE TANITACAĞI GİBİ, BAŞTA GÜMRÜK KONUSUNDA OLMAK ÜZERE TÜRK HALK MÜZİĞİ VE VAN İLE İLGİLİ ARAŞTIRMACILARA DA İYİ BİR KAYNAK OLACAĞI İNANCINDAYIM.

Pek çok önemli değer, müthiş değerli çalışmalarını, hatta yapıtlarını gün yüzüne çıkaramıyor veya yeterince duyuramıyor. Ben bu konuda bildiklerimin, muhtemel takipçilerim tarafından da bilinmesine bu site vasıtası ile gayret göstereceğim.

Ahlaka aykırı olmayan, hakaret içermeyen her tür eleştiri ve katkıyı “iletişim”deki elektronik posta adresime gönderdiğiniz takdirde ziyaretçi defteri ve veya ilgili bölümde memnuniyetle yayımlarım.

Hali hazırda vermekte olduğum ve verebileceğim hizmetlerimi faaliyet alanlarım bölümünde bildiriyorum. Çözümsüzlük düzeyine gelmiş işlere dahi, haklılık payı olması kaydıyla olumluya çevirebilme konusunda alışılmışın ve olağanın çok üzerinde çözüm üretebilme iddiasındayım.

Siteyi inceleyecek olanların, iddialarımın inandırıcılığı hakkında doğru fikir sahibi olabileceklerini teminen kendimi olabildiğince geniş açıdan tanıtabilmek amacıyla bu siteyi hazırladım. Bu sebeple sosyal faaliyetlerim gibi kişisel bilgilerimi de vermeye çalışırken 2001 - 2013 arası 13 senemi yiyen Van'ın değişik yönlerinin ve insanlarının tanıtımının kısmen de olsa gönüllü olarak üstlendim.

Birçok gerçek ve tüzel kişilik, haklı olduğu halde idarelerde ve özellikle yargıda haksızlığa uğrayıp çaresiz kalabiliyor. Bunlar, benim bilgi, deneyim ve yetenek birikimlerim ile çözebileceğim konular olmasına rağmen, uzun zamandır piyasada olmamam sebebiyle mağdurlar ile ben biraraya gelemiyoruz. Ben, bu sitemi olabildiğince çok meslektaşıma ve dış ticaret ile uğraşanlara duyurmaya çalışacağım.

İhtiyacı olanlara ben kendimi anlatmak istemiyorum. Tanımak isteyenlerin siteyi inceleyerek beni anlayabileceklerini ve işini çözebileceğime kanaat getirenlerin beni arayacağını umuyorum.

İş, yerleşim ve iş yoğunluğu merkezlerimin hareket kabiliyetim açısından hiç bir bağlayıcılığı yoktur. İş nerede ise ben oraya gidebilirim veya işi olan benim olduğum yere gelebilir.

Öte yandan büyük hacimli veya uzun vadeli ya da proje işleri olursa anında yeterli organizasyon ve örgütlenme ile aktif gümrük işlerini de üstlenebilirim.

 
 
Designed by Hasan ÇELİKYÜREK
Yayım : 03.06.2012 Güncelleme : 18.05.2013
Site İçeriğinin İzinsiz Alınması Kopyalanması Yasaktır. © - 2005